Serce domu

Często Klienci wyrażają zdumienie, że traktuję dekorowanie kominka jako oddzielny element dekoracji przestrzeni. Dzieje się tak jednak dlatego, że kominek stanowi w większości przypadków serce domu. Było tak już od wieków, dopóki nie pojawił się telewizor, który odebrał kominkom tę rolę, od kilku lat zaobserwować można jednak powrót do koncepcji, w których to kominek a nie telewizor stanowi centralny punkt salonu czy sypialni. Obserwować można również połączenie hybrydowe, gdzie kominek i telewizor komponują się niejako w jedną spójną całość.

 

Aranżacja kominka w dużej mierze zależy od jego rodzaju, abstrahując od różnorodnych wkładów kominkowych, to jak kominek zostanie udekorowany zależy w dużej mierze od jego obudowy. Na rynku do dyspozycji inwestorów pozostają nowoczesne kominki z metalowo – szklaną obudową, w których palenisko zamknięte jest za żaroodporną szybą, można spotkać kominki kamienne i ceglane, wykonane z marmuru lub granitu, można się również zdecydować na żeliwne kominki z paleniskiem umieszczonym na nóżkach. To jaki rodzaj kominka wybierze inwestor powinno zależeć od aranżacji na jaką chce się on zdecydować lub odwrotnie aranżacje pomieszczenia można dostosować do rodzaju kominka zwłaszcza, że są one sercem domu i z racji igrających w nich płomieni przykuwają uwagę użytkowników pomieszczenia.

 

Podczas dekorowania kominków istotne znaczenie będzie miało jego położenie, rodzaj materiału, z którego wykonana została obudowa oraz kolor ścian i zamysł całego wnętrza. Istotny będzie odpowiedni dobór akcesoriów kominkowych, takich jak stojaki na przybory kominkowe służące do rozpalania paleniska oraz miejsce do przechowywania drewna. Przestrzeń nad kominkiem również stanowi ciekawe miejsce dla dekoratora wnętrz, można tam ustawić trofea i zdjęcia rodzinne, a można zbudować wnękę, która posłuży jako magazyn drewna na opał.

 

Aranżacja kominków daje wiele możliwości i jest pracą przynoszącą wiele zadowolenia, a ponieważ kominek jest sercem domu należy poświęcić mu wystarczająco wiele uwagi.

 

Przykładowe aranżacje: