Idealne miejsce do pracy

Dekoracja biur to zadanie, które wymaga nie tylko znajomości zasad aranżacji wnętrz, czy upodobań właścicieli firmy, wymaga ono również znajomości zasad BHP i zwrócenie uwagi na potrzeby osób, które spędzają w biurze minimum 8h dziennie. Poniżej prezentuję zasady, którymi kieruję się podczas aranżacji wnętrz komercyjnych z przeznaczeniem biurowym:

 

 

  1. Kolorystyka projektowanego przeze mnie wnętrza jest spójna z kolorystykom firmy. Biuro jest przeze mnie traktowane jako jeszcze jeden element identyfikacji wizualnej firmy. Dlatego też zawsze centralnym, rzucającym się w oczy punktem biura czynię logo firmy lub napis z nazwą firmy (oczywiście w firmowych kolorach).

  2. Stanowiska pracy zgodne z zasadami BHP – staram się tak rozlokować i udekorować stanowiska pracy by były one funkcjonalne i zgodne z zasadami BHP. Każdy pracownik ma mieć dostęp do światła dziennego oraz dwa źródła światła górne i lampkę biurową. Fotele przy stanowiskach pracy mają regulacje, która umożliwia im odpowiednie dostosowanie odchylenia krzesła oraz jego wysokość.

  3. Jeśli pracownicy pracują przede wszystkim przy komputerach stacjonarnych dbam, by biura posiadały odpowiednią, wysuwaną półkę na klawiaturę lub odległość klawiatury od brzegu biurka była odpowiednia.

  4. Zieleń i żywe kwiaty to element, który uważam za niezbędny w biurze. Z jednej strony sprawiają one, że jest to miejsce znacznie bardziej przyjazne, z drugiej stanowią odpoczynek dla zmęczonych komputerem oczu oraz produkują tlen, przez co powietrze w biurze jest znacznie przyjemniejsze.

  5. Według mnie biuro spełnia dwie podstawowe funkcje: reprezentacyjną oraz użytkową, dlatego w projektowanych przeze mnie biurach znajduje się zawsze przestrzeń, w której pracownicy mogą pozwolić sobie na chwilę krótkiego relaksu, odpocząć do fotel i komputerów oraz zjeść posiłek w przyjaznej atmosferze. Z drugiej strony zawsze uwzględniam pomieszczenie lub przestrzeń, która pełni funkcję reprezentacyjną, sali konferencyjnej lub miejsca spotkań z Klientami. Są to miejsca urządzone zgodnie z przyjętą koncepcją, z wygodnymi fotelami i stołami zaś na ścianie zawsze widnieje logo firmy.   

 

Przykładowe realizacje: